By | Nezařazené

Dokonalá 24 hodinová péče o pleť

 

 

Jak pečovat o svoji pleť během dne? V následujících krocích se Vám pokusím vysvětlit co se děje s naší pletí během dne a jak o ni správně pečovat. 🙂

 

Nastartujte 7:00

 Po ránu je organismus dehydratovaný. Než začnete cokoliv dělat vypijte sklenku vody, já mám nejraději s citrónem a mátou. 🙂

Vyčistěte 7:30

Pleť přes noc regeneruje a proto je potřeba odstranit mastnotu a všechny odumřelé buňky. Sebelepší krém jinak nebude účinný. Použijte čistící olej, nebo gel dle vašeho typu pleti. Já doporučuji HY ÖL s phytoactivem, jedná se o čistící olej na bázi rostlinných olejů, každé ráno se tak cítím jako v tom nejlepším SPA.

Chraňte 7:40

Celý den je naše pleť vystavena vlivům okolí, proto je potřeba ji chránit správným krémem. Nejlépe naneste sérum a poté krém. Séra jsou aktivní koncentráty, které poskytují tu nejvyšší možnou koncentraci aktivních složek a účinně bojují proti nedokonalostem pleti. Krém pak působí jako ochrana a prevence.

Přepudrujte 12:00

Kolem oběda je pleť začervenalá a ke všemu mazové žlázy produkují dvakrát více mazu. Je tedy nejvyšší čas na přepudrování.

Osvěžte 16:00

Ve čtyři odpoledne je pokožka prohřátější než ráno a to může způsobit podráždění, dehydrataci nebo pnutí. Pleť osvěžte a zklidněte termálním sprejem, který můžete aplikovat i na makeup. A samozřejmě si hlídejte pitný režim.

Odličte  18:00

Aby pokožka mohla dýchat a regenerovat musí být odlíčená. Proto tento krok nenechávejte na poslední chvíli a zamiřte do koupelny hned, jakmile dorazíte domů. Nejprve sáhněte po odličovači s obsahem oleje, poté dočištěte gelem.

Relaxujte 19:00

Po odlíčení si v klidu domova můžete dopřát pleťovou masku. Cirkulace krve je teď zvýšen a všechny účinné látky tak lépe proniknou do pleti.

Pečujte 20:00

Noční krém byste měla stihnout nanést před 20. hodinou, později se prokrvení snižuje.


Do peřin 23:00

Od jedenácti hodin večer si dopřejte klidný spánek. Mezi půlnocí a jednou hodinou ráno se totiž aktivuje mikrocirkulace, obnovují se buňky, posiluje se ochranná funkce kožní bariéry. Pokud nespíte, proces regenerace se naruší a pleť trpí.

 

 

Jsem vizážistka, kosmetička a vlasová stylistka působící ve Znojmě. Miluji svoji práci, rodinu a dny strávené s mými přáteli. Pomáhám ženám být ještě krásnější a plnit jim jejich sny.